Ania Karwan – „Ania Karwan”

Ania Karwan długo kazała czekać fanom na swój pierwszy album, ale jak sama twierdzi na dobre rzeczy warto poczekać. Po sukcesie utworów singlowych, wydawnictwo stało się jedną z najbardziej oczekiwanych polskich płyt 2019 roku, trafiając jeszcze przed oficjalną premierą do pierwszej 15-stki bestsellerów Empiku.

Na płycie znalazło się dwanaście bardzo osobistych i szczerych, muzycznych opowieści. Pierwszą zapowiedzią albumu był radiowy przebój „Głupcy”, który w zaledwie kilka miesięcy od premiery zyskał ponad 10 milionów odsłon na YouTube. Na drugi singiel z albumu, artystka wybrała „Czarny Świt” – poruszającą balladę i jak sama mówi, najtrudniejszy utwór, jaki przyszło jej zaśpiewać. Trzecim singlem został utwór „Słucham Cię w Radiu Co Tydzień”, który decyzją jury zwyciężył w konkursie Premier 56. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Wydawcą, producentem i współkompozytorem albumu (wraz z Anią i Tomkiem Świerkiem) jest Bogdan Kondracki. Teksty napisała Karolina Kozak.  

Ania Karwan o swoim debiucie mówi: „Śpiewam od 18 lat. Moje artystyczne „ja” właśnie zdało egzamin dojrzałości. Gdybym podarowała Wam tę płytę wcześniej, nie znaleźlibyście mnie na niej. Dzisiaj wiem, że warto było czekać na to, żeby dowiedzieć się kim jestem”. 

Lista utworów: 

 1. Biały Szum
 2. Mała Miłość
 3. Cud
 4. 3 Kilometry w Linii Prostej
 5. Five
 6. Wszystko
 7. Czarny Świt (album version)
 8. Nie Boję Się
 9. Słucham Cię w Radiu Co Tydzień
 10. Babilon
 11. Głupcy
 12. Dzięki Tobie
Zobacz też