<
>

Kondraccy – Życie Roju

Album „Życie Roju” Bogdana i Kacpra Kondrackich zdecydowanie wykracza poza ramy płyty z muzyką. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czym jest. Płyta, projekt, performance? Każde z tych określeń wydaje się adekwatne, a jednak niewystarczające.
Koncepcja albumu jest powalająca w swojej prostocie. Kondraccy do nagrania warstwy instrumentalnej wykorzystali wyłącznie dźwięki zwierząt. Na płycie nie został zarejestrowany żaden instrument muzyczny (akustyczny, czy elektroniczny), usłyszymy na niej jedynie zwierzęta oraz wokale Kacpra i Bogdana.

– Zsamplowaliśmy naturę – mówił Kacper Kondracki. – Nagraliśmy głosy zwierząt z całego świata, choć oczywiście nie wszystko byliśmy w stanie zarejestrować samodzielnie, bo nierzadko były to egzotyczne zwierzęta czy ptaki. Wrzuciliśmy to do naszego samplera i łączyliśmy ścieżki – opowiadał muzyk.

Słuchając płyty wchodzimy w intymny, bardzo osobisty świat Kondrackich, w którym jest miejsce na samotność i zagubienie, ale też odnalezienie i miłość, a miejscami wręcz duchowe uniesienie.
W czasie kilku lat wspólnej pracy ojca i syna powstało kilkadziesiąt numerów, z których dziewięć znalazło się na płycie.

Lista utworów:
Życie Roju
Jednorożec z Kairu
Latający Dywan
Grecki Orfeusz Lasówka
La Meditation
Nasze Siostry Małpy
Cygańskie Złoto
Piosenka Miłosna
Cats Symphony

Muzycy m.in.: Albartos Ciemnolicy, Krowa, Głuszec Zwyczajny, Kruk Australijski, Pszczoła, Komar, Gniazdo Os, Humbak, Szympans, Perkoz, Drozd Śpiewak, Kukułka, Wrona, Myszołów, Kot Waldemar, Mucha, Błotniak Zbożowy, Wielkie Brzmienie Małpie Okrzykowe, Koty…

Zobacz też